Blog

ویژگی های سایت خوب چیست؟

24 فوریه 2021

زمان مطالعه : 5 دقیقه – ویژگی های سایت خوب

حواستان هست که اینترنت همه زندگی ما را فرا گرفته است؟ قبل از این برای خرید هر محصول ریز و درشت باید به صورت حضوری به فروشگاه ها مراجعه می کردیم. امروزه وب سایت های فروش محصولات یا ارائه دهنده خدمات به سادگی تمام آن چه را لازم داریم در اختیار ما قرار می دهند. سوالی که بیشتر مشتریان ما در وب سازان می پرسند این است:” ویژگی های سایت خوب چیست؟

حقیقت این است که شما می توانید وب سایت تان را با کیفیت های مختلفی طراحی کنید اما از هر وب سایتی نمی توان توقع داشت ما را به هدف مان برساند. منظورمان چیست؟ افراد زیادی فکر می کنند به محض این که یک وب سایت با هر روشی و با هر کیفیتی طراحی شود، در مسیر تحقق رویا هایشان قرار می گیرد. متاسفانه این گونه نیست. وب سایت شما در رقابت با بسیاری از وب سایت ها قرار دارد و باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد تا بتوانید نتیجه بگیرید.

ویژگی های سایت خوب

ویژگی های سایت خوب

شکل شماره 1 : ویژگی های سایت خوب چیست؟

نکته مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که ویژگی های سایت خوب و حرفه ای بیشتر از آن است که در این مبحث بگنجد. کارشناسان ما در مشاوره های تخصصی و رایگان برای انواع کسب و کارها، پس از آنالیز هر کسب و کار و بررسی شرایط رقبا، روند طراحی سایت را شروع می کنند.

در ادامه نکات مهمی که در وب سازان برای طراحی همه وب سایت ها رعایت می کنیم،  ذکر می شود.

استفاده از علوم روز در طراحی سایت

قصد نداریم با اصطلاحات تخصصی شما را گیج کنیم. با روش های مختلفی می توان به طراحی سایت پرداخت. وقتی وب سایت شما بر پایه علوم روز طراحی می شود، جلوی بسیاری از هزینه ها در آینده گرفته می شود. به مرور ممکن است احتیاج داشته باشید وب سایت خود را توسعه دهید. در این شرایط اگر وب سایت به روش های قدیمی یا نامعتبر طراحی شده باشد ممکن است مجبور شوید هزینه هایی برای انجام تغییرات پرداخت نمایید.

اصول سئو مهم است

ویژگی های سایت خوب

شکل شماره 2 : اصول سئو مهم است

در یک توضیح ساده باید بگوییم سئو علمی است که باعث می شود بیشتر دیده شوید. نتیجه بیشتر دیده شدن وب سایت شما این است که محصولات بیشتری می فروشید یا خدمات بیشتری ارائه می دهید. این به معنی موفقیت بیشتر است و چه چیزی بهتر از این؟

در بخش های مختلفی از طراحی وب سایت باید اصول سئو رعایت شود. همانند دیگر مراحل طراحی، این مرحله هم کاملا تخصصی است. البته سئو پس از طراحی هم مراحل مختلفی دارد که باید انجام شود.

گرافیک اهمیت زیادی دارد

تصور کنید وارد وب سایت قوه قضائیه می شوید و تصاویری با رنگ غالب صورتی می بینید! قطعا تعجب می کنید. وب سایت های مختلف بسته به نوع فعالیت شان و نوع مخاطبی که دارند، باید از نظر گرافیکی به صورت حرفه ای طراحی شوند. ظاهر همیشه اولین چیزی است که می بینیم. در واقع مهم است که گرافیک وب سایت بتواند مخاطب را جذب کند تا او با محصولات و خدمات شما به خوبی آشنا شود.

نظم در وب سایت

منظورمان از نظم این است که کالاها یا خدمات را به صورت منظم به کاربر ارائه دهید. تصور کنید وارد یک وب سایت فروش لباس زنانه می شوید. فصل تابستان است و یک مانتوی تابستانه خنک می خواهید. مشاهده می کنید که دسته بندی خاصی در نظر گرفته نشده است و مثلا از میان بوت ها، پالتوها و بسیاری محصول دیگر باید به دنبال مانتوی مد نظرتان بگردید. چه می کنید؟ قطعا با یک کلیک از آن سایت خارج می شوید. داشتن دسته بندی های مناسب باعث می شود کاربر به راحتی بتواند محصول یا خدمات مورد نظر خودش را انتخاب کند.

حواستان به سرعت سایت باشد

درست است که نوع “هاست” شما در سرعت سایت موثر است اما نحوه طراحی و مدیریت سایت هم تاثیر زیادی در سرعت آن دارد. طراحی وب سایت باید به گونه ای انجام شود که حجم اطلاعات زیاد نباشد. اگر وب سایت کند باشد و به اصطلاح دیر بالا بیاید، کاربران آن را ترک می کنند.

 برایتان سوال پیش آمده است که هاست چیست یا چه هاستی خوب است؟ هاست فضایی است که اطلاعات وب سایت شما بر روی آن نگه داری می شود. هر چه از هاست قوی تری استفاده کنید سرعت سایت تان بهتر می شود. بسته به این که چه فعالیتی بر روی وب سایت خود دارید، هاست مناسب برای شما تعیین و انتخاب می شود.  کارشناسان ما هنگام آنالیز وب سایت مورد نیازتان، در مورد هاست مناسب با شما صحبت می کنند بنابراین نگران نباشید.

ریسپانسیو بودن سایت را جدی بگیرید

تصور کنید با لپ تاپ وارد یک وب سایت می شوید و مشکل خاصی حس نمی کنید. چندی بعد برای انجام کاری وارد همان وب سایت می شوید اما این بار با موبایل یا تبلت این کار را انجام می دهید. تعجب می کنید چون این بار تصاویر به هم ریخته است یا خطوط به خوبی خوانده نمی شوند و بسیاری مشکلات این چنینی رخ می دهد. این اشکالات وقتی پیش می آید که وب سایت گفته شده ریسپانسیو نباشد. ریسپانسیو بودن سایت به این معنی است که تمامی بخش های مختلف آن را در دستگاه های مختلفی مانند لپ تاپ، تبلت و…به درستی ببینیم.

محتوای مناسب معجزه می کند

منظورمان از محتوا همه اطلاعاتی است که به شکل متن، تصویر، ویدئو، پادکست و… بر روی ویژگی های سایت خوب قرار می گیرد. بخشی از محتوا در مراحل اولیه پس از طراحی، بر روی وب سایت قرار می گیرد. در نظر داشته باشید که حیات وب سایت به محتوا وابسته است و تولید محتوای با کیفیت و غنی کاری است که همیشه باید صورت گیرد.

شما به یک تیم همراه احتیاج دارید

فرقی ندارد که شغل یا تخصص شما چیست. در هر صورت شما به یک وب سایت حرفه ای احتیاج دارید. اگر خودتان طراح وب سایت هستید که هیچ وگرنه به یک تیم حرفه ای احتیاج دارید که در کنارتان باشند. می دانید که پس از طراحی وب سایت راه موفقیت تان تازه شروع می شود؟ موارد تخصصی از جمله پشتیبانی وب سایت، سئو حرفه ای و….  از جمله مواردی است که پس از تکمیل طراحی ، وب سایت تان را به موفقیت می رساند. همراه داشتن یک تیم حرفه ای باعث می شود شما بتوانید بر روی فعالیت تخصصی خود تمرکز کرده و نگرانی از این بابت نداشته باشید.

نتیجه گیری

زیاد می شنوید که داشتن یک وب سایت ضرورت است. این جمله درست است اما کامل نیست. آن چه ضرورت دارد، داشتن یک وب سایت حرفه ای است و نه هر وب سایتی. همان طور که قبلا اشاره کردیم وب سایت های زیادی بسته به نوع شغل تان، رقبای شما محسوب می شوند. مسلم است که برای داشتن جایگاه مناسبی در این رقابت، باید تلاش کنید.

 

ما در وب سازان مفتخر به داشتن خانواده ای بزرگ هستیم که با هم در مسیر موفقیت پیش می رویم.

جهت ثبت سفارشات  برای طراحی فروشگاه اینترنتی خود با شرکت وب سازان در تماس باشید : 02122297057

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Call Now Button
    سبد خرید